Rekreace a sportovní vyžití na Ramzové

Ramzová je dnes významným lyžařským centrem. V jeho těsné blízkosti se nachází další oblíbené středisko lyžování v osadě Petříkov. Rovněž v jeden km vzdálené Ostružné jsou výborné podmínky pro lyžování. Udržované terény jsou vhodné pro začínající , pokročilé i velmi náročné lyžaře. Také vyznavači běžek si přijdou na své. 

Bazén

Bazén

Pro naše ubytované hosty máme k využití krytý vyhřívaný bazén se slanou mořskou vodou. Bazén je hluboký 130cm, pro malé děti a neplavce doporučujeme vzít sebou pomůcky na plavání. Také je vhodné přibalit do kufru župan, ve kterém se může z pokoje přejít na bazén. Teplota vody se udržuje v rozmezí 28 - 30st. Provoz bazénu je od 9,00 do 22,00 hod. a je celoročně v provozu. ... (více)
Dětský svět

Dětský svět

Na Chatě Ramzovské sedlo máme venkovní dětské hřište, které je pro malé i větší děti. Vstup dětí je pouze za doprovodu rodičů a na vlastní nebezpečí. Na hřiště je  přísný zákaz vstupu s pejsky a jinými domácími mazlíčky. Dětské hřiště se skládá ze dvou částí. Pravá část je pro menší děti, které zvládájí jednoduché překážky, tunely a žebříky. Levá část je p ... (více)
Houbaření na Ramzové

Houbaření na Ramzové

Jeseníky a Ramzová to je ráj pro houbaře.  V okolí Ramzové je velké množství lesů, kde najdete velké množství krásných jedlých hub.Podle vlastních zkušeností houby rostou už od  června, ale také některý rok až do konce října. Také je zde v lesích rozšířen sběr borůvek a brusinek.
Grilování

Grilování

Léto a grilování patří nerozlučně k sobě. Také u nás na Chatě Ramzovské sedlo grilujeme pro naše hosty. V letních měsících poměrně často grilujeme, někdy je to i součástí večeří. Při větších akcí a na vyžádání grilujeme pro hosty podle jejich individuálního požadavku.
Lyžování na Ramzové

Lyžování na Ramzové

Ramzová je velké lyžařské středisko v Jeseníkách. Z Ramzové jede  čtyřsedačková lanová dráha, která končí na Čerňavě a je dlouhá 1 800 m. Z Čerňavy na Šerák jede dále dvousedačková lanová dráha dlouhá 1600m. Z této sedačky lze vystoupit na Mračné, případně je možné vyjet až na Šerák , což využívají hlavně běžkaři při hřebenové tůře na Červenohorské sedlo a Praděd.. Pro dě ... (více)
Sněžné čluny

Sněžné čluny

Na Ramzové si můžete zajezdit  v zimě na sněžných člunech a v létě na horských minikárách. Vedle různých druhů běžných lyžařských aktivit si můžete užít zábavu na nafukovacích sněhových člunech (snowtubing). 
Tenis

Tenis

Součástí našeho areálu jsou dva tenisové antukové kurty. V případě potřeby  lze z kurtu udělat hřiště na volejbal nebo nohejbal. Je požadována obuv na antuku.